Warrick Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
A contemporary and airy aesthetic is achieved through the open, brass plated steel frame of this table lamp, while its rustic travertine block base provides a solid and visually appealing anchor. The rectangle hardback shade is covered in a white linen fabric with light slubbing.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Detail Color | Gold |
| Style | Contemporary |
| Collection | Warrick |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.