Jetson 2223 LSF Chaise
Call for Price

Calypso TABLES 51522/69+91287/70
Call for Price
Warwick, 6 Lt Chandelier
"*" indicates required fields
Description
The intriguing matte black textured finish in combination with the Oval shade interior of a texture matte gold finish draws the eye on this 6 Lt. transitional oversized chandelier. 6-60 watt max candelabra sockets. Bulbs not included. Supplied with 20′ wire, 3-12″ stems and 1-6″ stem for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 24 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Warwick |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Adjustable Floor Lamp in Bronze 91025BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.