CB9-301 - Monterey Large Dining Table
Call for Price
Surround Coffee Table
Call for Price
Beckham Ottoman
Square ottoman for pairing with the Beckham sectional or standalone use—ideal as a footrest, extra seat, or tray surface.
"*" indicates required fields
Description
This square Beckham ottoman makes your Beckham sectional complete, or it can easily function on its own. In a room full of furniture, it becomes the life of the party – a place to rest your feet, take a quick seat or set a cocktail tray. Our best price fabrics are in Straw or Bone performance basketweave and are in stock and ready to ship! You can also choose a fabric and make it your own from 600 custom designer fabric options. Proudly made in the USA.
Additional information
| Weight | 57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 19.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Straw |
| Style | Contemporary |
| Collection | Beckham |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Beckham Ottoman
Beckham Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.