CAD-761 - Cadence Writing Desk - Oxblood
Call for Price
Chainlink Side Table
Call for Price
Beckham Ottoman
39 in. square fabric ottoman that serves as a footrest, extra seat, or cocktail tray surface. Artisan crafted in the USA with customizable fabric options.
"*" indicates required fields
SKU:
2676-00FC0
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, Hailey - Bone, Ottomans & Poufs, White
Description
This square Beckham ottoman makes your Beckham sectional complete, or it can easily function on its own. In a room full of furniture, it becomes the life of the party – a place to rest your feet, take a quick seat or set a cocktail tray. Our best price fabrics are in Straw or Bone performance basketweave and are in stock and ready to ship! You can also choose a fabric and make it your own from 600 custom designer fabric options. Proudly made in the USA.
Additional information
| Weight | 57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 39 × 19.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Hailey – Bone |
| Style | Contemporary |
| Collection | Beckham |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Beckham Ottoman
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Lake Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.