
Stressless® Anna A2 C22 PMCMP
Call for Price

L9 Power High Leg Recliner
Call for Price
Bexley Leather Ottoman
"*" indicates required fields
Description
This old-world style has all the benefits of new-world construction. Pair the Bexley ottoman with the matching Bexley chair for a complete look.
Features
| Leather | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Bexley |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Leather |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Traditional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 8.33 |
| Carton Weight | 32 lb |
| Product Weight | 32 lb |
| Carton Volume | 8.330 |
| Carton Weight | 32.000 lb |
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Bexley |
| Features | Leather |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.