Calvin Leather Rectangle Ottoman
"*" indicates required fields
SKU:
53001918
Category: Ottomans & Poufs
Tags: black, Classic Home, Nightfall Blue, Ottomans & Poufs
Description
The Calvin Leather Bench combines industrial style with modern sophistication. Upholstered in rich, top-grain leather adds texture and refined elegance. The sleek black metal base provides sturdy support and a contemporary edge. Perfect for entryways, dining spaces, or at the foot of a bed, the Calvin Bench offers both versatility and timeless style for any room.
Product Details
| Overall Dimensions | 62”W x 32”D x 18”H |
|---|---|
| Materials | Top Grain Leather,Iron |
| Colors | Nightfall Blue |
| Weight | 62 lbs |
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 62 × 18 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Nightfall Blue |
| Style | Industrial |
| Collection | Calvin |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Calvin Leather Rectangle Stool
Calvin Leather Rectangle Stool – Nightfall Blue
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.