
Pine Cabinets and Bookcases Bookcase 36 X 36 - 3636
Call for Price

Pine Cabinets and Bookcases Bookcase 36 X 48 - 3648
Call for Price
CM Modern Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
When less is more and simplicity equals chic, this cocktail ottoman rises to the top. Featuring a perfect circular shape, hidden casters, and French seaming, it offers a clean and minimalist aesthetic that complements any style. Also available without casters as style 020700.
Product Details
| Style Arm Height | 0.0 |
|---|---|
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 52.0 |
Additional information
| Weight | 14.26 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 19 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | CM Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
792750-68BD Sleeper Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 36 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.