Today’s Hours Getting Hours
Amish Essentials Franklin 5 Drawer Chest
Call for Price
Stressless® Consul (L) Cross Base Recliner with Ottoman
Call for Price
Craftmaster Essentials Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
You’ll love this generously scaled cocktail ottoman for it’s looks, but you’ll really enjoy its functional side too. It features a perfectly handsome square shape with classic tall legs. But hidden underneath is the real prize- a set of matching trays – perfect for snacks, beverages, or even a game. Use them anytime or all the time! Available in any finish, any fabric. Also available with a tufted top as style number 024500.
Product Details
| Standard Wood Finish | Manhattan |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 58.0 |
Additional information
| Weight | 21.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 21 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Craftmaster Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Craftmaster Essentials Chairs
Craftmaster Essentials Chairs
Craftmaster Essentials Chairs
Craftmaster Essentials Chairs
Craftmaster Essentials Chairs
Craftmaster Essentials Chairs
Craftmaster Essentials Chairs
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Evelyn Square Cocktail Ottoman
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Mingle Ottomans
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.5 × 26.5 × 16.5 in |
| Brand | Palliser |
| Color | Grey |
| Features | Leather |
| Style | Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.