Reed Large Entertainment Base
Call for Price
38" Storage Chest / Toy Chest
Call for Price
I3-3017 – Boheme Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Moroccan-inspired metal legs add bohemian flair to this grand scale ottoman. Inspired by one Windsor made for her own home, we love this piece paired with (optional) boxed floor cushions tucked gently underneath.
Product Details
| Seat Type | Tight |
|---|---|
| Notes | Blackened steel metal legs |
| Volume | 58 cft |
| Weight | 159 lb |
| Leather | 99 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 5.00 yrd |
Additional information
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60.5 × 72.5 × 16 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Bohemian |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.