Azalea Round Dining Table
Call for Price
Trenton Entertainment Center
Call for Price
I3-3022 – Confluence Round Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Windsor loves this minimal hassock at the center of a conversation circle. Try surrounding it with a gathering of various chairs, or pull one up inside the arc of our Daybreak sofa to rest a serving tray or tired feet.
Product Details
| Material | Fully Uph |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Volume | 36 cft |
| Weight | 64 lb |
| Leather | 73 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 4.50 yrd |
Additional information
| Weight | 64 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 52 × 16 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.