
Theo Push Back Recliner
Call for Price
Beautyrest Black 2024 Series Three Medium Mattress
$3,249.00 – $4,499.00Price range: $3,249.00 through $4,499.00
Jade Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The lodge look is alive and well in our Jaden group. A three cushion style in married fabrics with pyramid legs and rolled and welted arms. Toss pillows are reversible. Novelty patterns combined with a leather-look fabrics provide the perfect choice for your cabin or retreat home. Available with or without brass nailhead trim. This collection includes a sofa, loveseat, chair, ottoman, storage ottoman, and queen sleeper.
Additional information
| Dimensions | 23 × 26 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.