Today’s Hours Getting Hours
Vander Solid Wood Square End Table
Call for Price
Devin Solid Wood Round End Table
Call for Price
Kenan Rectangle Ottoman Coffee Table
"*" indicates required fields
Description
Designed with an artful approach to functionality, this Kenan Ottoman Coffee Table is both tactile and timeless. The plush creamy ivory seat is elevated by a beautifully grained wood accent, making it a dynamic fusion of texture, comfort, and sculptural beauty.
Product Details
| Overall Dimensions | 52.5”W x 30.5”D x 16.8”H |
|---|---|
| Materials | 80% Polyester, 20% Acrylic, Burl Wood |
| Colors | Creamy Ivory |
| Weight | 0 lbs |
Additional information
| Dimensions | 30.5 × 52.5 × 16.8 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Creamy Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kenan |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Julian Ottoman – Special Order
| Dimensions | 19 × 19 × 17 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Leopold’s Ottoman
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Wood |
| Style | Traditional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.