Today’s Hours Getting Hours

Arlo Power Rocking Recliner
Call for Price
Stressless® Anna A3 3 seater PMM with Long Seat (M) Manual
Call for Price
Large Rectangular Ottoman M9001201LG
"*" indicates required fields
Description
Large Rectangular Ottoman
About Craftmaster Furniture
Craftmaster Furniture was founded over 50 years ago in the small town of Taylorsville North Carolina, where furniture manufacturing is not just our profession but a family tradition. Generations of North Carolinians have been building furniture in this part of the country dating back to the 1800’s.
Custom order is the strength of the company – our consumers can select from over 140 sofa styles, 100 accent chairs, 1000 fabric choices, and 50 premium leathers, all built to order and shipped around the world within a few weeks.
Additional information
| Brand | Studio C |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Lori Ottoman with Trays
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Storage, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |
Lunar Oak Ottoman
| Dimensions | 44 × 44 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Century Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Pouf Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |






