Euphoria Framed Print
Call for Price
Destinations Collection - 48''H TV Stand in Espresso
Call for Price
LR-1047-12 – Broderick Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Seat Type | Velcro Attached |
|---|---|
| Seat Fill | Ultra Plush |
| Volume | 10 cft |
| Weight | 37 lb |
| Leather | 46 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.50 yrd |
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 25.5 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.