Today’s Hours Getting Hours
Lyra Pouf
"*" indicates required fields
Description
All the modern luxury you need, with natural, organic influences. Lyra is the perfect combination of nature and innovation. This ottoman is a beautiful piece all on its own or can fit perfectly beneath any other Lyra piece for easy storage and a visually appealing combination. Each ottoman is upholstered in cloud-soft ivory performance fabric that stands up to everyday wear. The perfect blend of contemporary and natural, Lyra elevates your space into the modern age, and still feels down-to-earth.
Additional information
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Paula Deen by Craftmaster Ottomans & Poufs
Pouf Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.