Oxford Lateral File(No Lock) Rustic Cherry
Call for Price
Ranchero Round Mirror, White
Call for Price
Majorca Wrought Aluminum Outdoor Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Elevate your outdoor leisure with the Majorca Aluminum Ottoman. This piece is an embodiment of adaptability, designed to seamlessly integrate into your open-air decor. Crafted for dual functionality, it serves as a plush footrest for those tranquil lounging moments or converts to additional seating for social evenings. With a simple addition of a tray, it becomes a convenient side table for your refreshments and essentials. Encased in a durable, slate-grey aluminum frame and topped with a thick, comfortable cushion, the Majorca Ottoman is a stylish and practical choice for any outdoor sanctuary.
Additional information
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 28.75 × 12.5 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Majorca |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Majorca Wrought Aluminum Outdoor Arm Chair
Majorca Wrought Aluminum Outdoor Lounge Chair
Majorca Wrought Aluminum Outdoor Side Chair
Majorca Wrought Aluminum Outdoor Spring Lounge Chair
Majorca Wrought Aluminum Outdoor Swivel Rocker Lounge
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.