Zane 62" Console
Call for Price
Reclamation Place Trestle Rectangular Cocktail
Call for Price
Mandalay Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Woven of sturdy, honey-toned seagrass over a wood frame, this ottoman works well as a coffee table where it is perfectly okay to put your feet up!
Product Details
| Item Weight | 34 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany, Woven Sea Grass and Pole Rattan |
| Weight Capacity | 100lbs. |
| Dimensions | W:42 x D:42 x H:18 |
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 42 × 18 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Collection | Mandalay |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.