Today’s Hours Getting Hours
Monterey Storage Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Big on character and style, our Monterey upholstery is crafted in the finest leather and features richly embossed lumbar cushions and embossed trim with individually placed nailheads. Deep, generous proportions make these pieces perfect for watching a movie, reading to the kids, or simply relaxing. Created to accompany the Monterey Sofa, the storage ottoman has the same rich, beautiful details, plus plenty of storage space to match.
Additional information
| Dimensions | 26.5 × 65.5 × 18.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Fern Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lori Ottoman with Trays
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Storage, Upholstered, Wood |
| Style | Contemporary |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.