Oxford Lateral File(No Lock) Elm (Top & Drawers)/Maple
Call for Price
Sidney Arch Mirror
Call for Price
Peninsula Wicker Outdoor Woven Ottoman
"*" indicates required fields
Description
The Peninsula Woven Ottoman presents a style that’s both contemporary and rooted in traditional design. It features a substantial cushion atop a robust, handwoven, open-weave base, combining comfort with an airy, light aesthetic. This ottoman offers versatility as both a footrest and a casual seating option or even as a side table with a tray on top. Its design brings a relaxed sophistication to any outdoor setting.
Additional information
| Weight | 16.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.75 × 29 × 15 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Peninsula |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Arm Chair
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Bar Stool 46 In.
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Barrel Chair
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Counter Stool 40 In.
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Lounge Chair
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Side Chair
Peninsula N-dura Resin Wicker Outdoor Swivel Glide Chair
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.