Spencer Ottoman
Fabric ottoman sized to coordinate with Spencer seating, set on wood legs with a brindle finish. 27 in. W x 22 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
SKU:
2714-01FC-FC189-15
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, blue, Ottomans & Poufs, Seamist
Description
Spencer features a small-scale rolled arm for the perfect combination of seating comfort and liveable style. Spencer has attached back pillows and offers sectional and sofa seating configurations. The standard finish on the legs is brindle.
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 27 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Seamist |
| Style | Transitional |
| Collection | Spencer |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.