Back to products
Spencer Ottoman
Call for Price
CCC3121-6 – Garrett Wing Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Down Plush |
| Notes | Top Stitch, welt around base only |
| Volume | 45 cft |
| Weight | 78 lb |
| Leather | 121 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 7.50 yrd |
Additional information
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 31 × 45.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.