Gable Road Storage Bed - Queen / 805 Dune
Call for Price
CCC3121-6 - Garrett Wing Chair
Call for Price
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Side Chair
"*" indicates required fields
SKU:
956A626-RTA
Category: Chairs & Benches
Tags: Alabaster, Chairs & Benches, Universal Furniture, White
Description
Sprinkle style around your dining table with the Love Joy Bliss Side Chair, which is upholstered in a Woven Pewter fabric, features an Alabaster finish, and is perfected with soft gold metal caps on each leg.
Product Details
| Alabaster finish | Yes |
|---|---|
| Fabric: Woven Pewter – 66% Polyester, 34% Rayon | Yes |
| Ships two per carton | Yes |
| Assembly required | Yes |
Additional information
| Dimensions | 25 × 21 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Alabaster |
| Style | Contemporary |
| Collection | Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Allure Vanity Desk
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Brentwood Dresser
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Chelsea Dresser
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Chelsea Nightstand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Desert Rose Sideboard
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Bedside Table
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Love Joy Bliss Vanity Chair
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Drawer Chest
Related products
Boheme Vitton Upholstered Side Chair
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 21 × 41 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Whites/Creams/Beiges |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.