Today’s Hours Getting Hours
Versailles Ottoman
"*" indicates required fields
Description
The Versailles Ottoman shares the matching accent chair‚ carved ornamental frame and formal style, with a thick cushion that provides a relaxing footrest. It‚Äôs available in any Stickley fabric or leather, but a special version combines top grain Portsmouth Pub Leather and Mocha Brindle, a hair on hide that gives every piece its own distinctive look.
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Lunar Oak Ottoman
| Dimensions | 44 × 44 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Century Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.