Today’s Hours Getting Hours
Curata Bunching Bookcase
"*" indicates required fields
Description
Minimalist, modern and sleek, the Curata Bunching Bookcase mixes a brushed brass metal silhouette with tinted glass shelves and a brushed brass pull on the single drawer. Three fixed shelves.
Additional information
| Weight | 136.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 32 × 82 in |
| Brand | Hooker Furniture |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Curata 72in Round Dining Table
Curata Accent Table
Curata Buffet/Credenza
Curata Mobile File
Curata One-Drawer Nightstand
Curata Pub Table
Curata Rectangle Dining Table with 2-20in Leaves
Curata Upholstered Bar Stool
Related products
Boca 32 In. Open Top Bookcase
Long Key Etagere
| Dimensions | 16 × 30 × 80 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Coastal |
Mission Etagere Bookcase
| Dimensions | 15 × 30 × 76 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.