Dwyer Open Bookcase – With Hutch / 804 Ember
"*" indicates required fields
Description
The Dwyer Open Bookcase is one of four base units that can be used individually or combined for a wall of storage and shelving. And because of Dwyer’s modern design with no overhanging tops, they bunch up perfectly side by side. This case features a single fixed shelf.
Additional information
| Dimensions | 20 × 36 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Origins By Stickley Office |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Origins Swivel-Tilt Side Chair
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 803 Bluff / 04 Bronze Square Pull
Related products
Americana Modern – Denim Etagere Bookcase
Boca 32 In. Open Top Bookcase
Boca Outside Corner Bookcase
Little Treasures Book Rack
| Dimensions | 11.5 × 28 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Little Treasures Small Bookcase
Mission Etagere Bookcase
| Dimensions | 15 × 30 × 76 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.