Sunset Valley Round Cocktail Table
Call for Price
Churchill 84" Console W/ 4 Doors
Call for Price
36in Nesting Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Constructed of solid Pine with metal framework | Yes |
|---|---|
| An electric/USB power outlet is mounted in the top panel | Yes |
| Two drawers have dovetail joinery, ball-bearing extension guides, and felt-lined bottoms | Yes |
| Random sized high/low planked end panels | Yes |
| Dimensions | 56.50″W X 20.50″D X 36.00″H |
| Weight | 90.39 lbs |
Additional information
| Weight | 90.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 56.5 × 36 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Hazelwood |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Intrigue |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 48 In. Writing Desk
Boca 57 In. Writing Desk
36in Nesting Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Oxford 72″ Writing Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.