Alexa Trestle Solid Table Top and Base - T-17236TB
Call for Price

Jura Right-Hand Facing Sofa
Call for Price
Desk
Desk
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Updated Traditional Design With A Historical Shaker Influences | Yes |
|---|---|
| Soft Distressing Gives A “generational” Appearance | Yes |
| Oiled Bronze Hardware | Yes |
| Width | 62 |
| Depth | 30 |
| Height | 30.5 |
| Finish | Natural Hickory |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods and Oak Veneers |
| Hardware | Oiled Bronze |
Additional information
| Dimensions | 30 × 62 × 30.5 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural Hickory |
| Style | Transitional |
| Collection | 1500 Biscayne HO |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 60 In. Writing Desk
Catalina 12 Piece Corner Library Wall With Writing Desk
Modular Office Return Right (pairs with 6516X) – 6509
Oxford 72″ Writing Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.