
Winston Fabric Ottoman
Call for Price

Winston Fabric Cocktail Ottoman
Call for Price
Harvey Ellis Hi-Lo Work Table Cherry
"*" indicates required fields
Description
Like our Hi-Lo Standing Desk, the streamlined Harvey Ellis Hi-Lo Work Table gives you the option of sitting or standing for any type of project, from writing to drafting to crafting. Its style is classic, complete with a distinctive Harvey Ellis inlay, but a convenient button engages the table’s power-lift technology, making it easy to raise and lower the surface to your preferred position. Available in solid oak or cherry.
Additional information
| Dimensions | 28 × 62 × 29.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Traditional, Vintage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca Corner Table
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Executive Desk
Oxford 72″ Writing Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.