Hyde Park Landscape Mirror
Call for Price
East Park Square Cocktail Table
Call for Price
Light Thorpe Desk
"*" indicates required fields
Description
The Light Thorpe Desk combines industrial style with a hint of Western charm. Its light natural wood top is complemented by brushed antique metal legs that wrap around the edges, paired with matching metal hand pulls for a cohesive look. The clean lines and distinctive design make it a versatile piece, while its Western-inspired silhouette adds character. With two spacious drawers for storage, this desk is as functional as it is stylish—perfect for writing, working, or simply making a statement in any space.
Product Details
| Item Weight | 68 |
|---|---|
| Materials | Oak |
| Dimensions | W:54 x D:24 x H:30 |
Additional information
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 54 × 30 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Industrial |
| Collection | Light |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Light Billings Wing Chair
Light Blue Hugo Counter Stool
Related products
Americana Modern – Denim 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200blk)
Boca 57 In. Writing Desk
Catalina 12 Piece Corner Library Wall With Writing Desk
6651 Stance Standing Desk
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Adjustable, Glass, Metal, Power, Power Motion |
| Style | Modern |
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.