30'' X Side Plant Stand
Call for Price
Captains Truck Cocktail Table
Call for Price
Plank Road Farmstead Executive Credenza
"*" indicates required fields
Description
The Farmstead Desk Credenza is designed to offer most of the function of a full executive desk with the large footprint of the approach side. Because of this it is made to sit against the wall and can be used with its matching hutch or on its own. It retains the drop-down drawer center drawer front for easy keyword access, a cord access port in the top, file storage in the bottom drawers, and most of all a beautiful yet functional design!
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 22 × 66 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Black |
| Style | Rustic |
| Collection | Plank Road |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Plank Road 54″ Arden Entertainment Console
Plank Road 54″ Arden Entertainment Console
Plank Road Arden Entertainment Console
Plank Road Arden Entertainment Console
Plank Road Artisans Chairside Table
Plank Road Artisans Chairside Table
Plank Road Artisans Rectangular Cocktail Table
Plank Road Artisans Rectangular Cocktail Table
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Americana Modern – Denim 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 60 In. Writing Desk
Catalina 12 Piece Corner Library Wall With Writing Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.