Reclamation Place Square Coffee Table
Call for Price
Woven Kubu Highback Side Chair
Call for Price
Zane Modular File
"*" indicates required fields
Description
The contrast between the lightly textured parchment finish and matte black metal hardware provides a clean, contemporary look and timeless style.
Product Details
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
|---|---|
| File Drawer | Holds legal or letter sized files. |
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
Additional information
| Dimensions | 22 × 25 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Grey |
| Detail Color | Parchment |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Zane |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Zane 62″ Console
Zane 66″ Executive Desk
Zane 66″ Writing Desk
Zane 70″ Console
Zane 95″ Console
Zane Chairside Table
Zane Chest
Zane Cocktail Table
Related products
Americana Modern – Denim 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Dove 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 57 In. Power Lift Desk (from 29 In. To 55 In.) (boc#257t And Lift#200wht)
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
36in Nesting Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.