Gable Road Hutch – 805-Dune / 02-Bronze Knob
"*" indicates required fields
Description
Combine a Gable Road Hutch—or more than one!—with any of the 38.5-inch-wide Gable Road base units to create a single piece or a modular wall of storage and shelving. The hutch features one fixed and two adjustable shelves and shares the Shaker design details common to this group. *Hutch fits on all 36″ wide base cabinets.
Additional information
| Dimensions | 13.5 × 38.5 × 52 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Shaker |
| Collection | Origins By Stickley Office |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Origins Swivel-Tilt Side Chair
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 800 Clay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 801 Coast / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 04 Bronze Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 802 Bay / 05 Nickel Square Pull
Dwyer 48-inch Desk – 803 Bluff / 04 Bronze Square Pull
Related products
Americana Modern Bedroom 2 Door Chest With 7 Drawers And Work Station
Catalina 40 In. Lateral File
Gramercy Park Lateral File
Provence Lateral File With Finished Back
Pure Modern Credenza With Quartz Top
Pure Modern Functional File
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.