Hampton Combo File
"*" indicates required fields
Description
Hampton offers a relaxed traditional design with a touch of modern. The dual tone black cherry finish offers contrasting tops and backs with beautiful antique gunmetal hardware making this collection an easy choice for your workspace.
Product Details
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
|---|---|
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
Additional information
| Dimensions | 20 × 40 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Black Cherry |
| Style | Traditional |
| Collection | Hampton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hampton 66″ Executive Desk
Hampton Credenza Desk
Hampton Credenza Hutch
Hampton Door Bookcase
Hampton Lift Desk Top (for Iuab-301-2)
Hampton Open Bookcase
Related products
Americana Modern Bedroom 2 Door Chest With 7 Drawers And Work Station
Boca 48 In. Credenza
Boca Rolling File
Gramercy Park Lateral File
Huntington 2 Drawer Lateral File
Shoreham – Medium Roast Functional File
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.