Cocktail Table
Call for Price
Emiko Four Drawer Server
$5,400.00 Original price was: $5,400.00.$3,238.99Current price is: $3,238.99.
Hampton Credenza Desk
"*" indicates required fields
Description
Hampton offers a relaxed traditional design with a touch of modern. The dual tone black cherry finish offers contrasting tops and backs with beautiful antique gunmetal hardware making this collection an easy choice for your workspace.
Product Details
| Cord Management | Engineered to allow cords to pass through the furniture to an outlet. |
|---|---|
| Dovetail Joinery | A construction technique that will ensure long-lasting strength and durability. |
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
| Removable Dividers | Organize your items, any shape or size. |
Additional information
| Dimensions | 24 × 67 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Black |
| Detail Color | Black Cherry |
| Style | Traditional |
| Collection | Hampton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Hampton 66″ Executive Desk
Hampton Combo File
Hampton Credenza Hutch
Hampton Door Bookcase
Hampton Lift Desk Top (for Iuab-301-2)
Hampton Open Bookcase
Related products
Americana Modern – Cotton 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200wht)
Boca 60 In. Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.