Harper Point Combo File
"*" indicates required fields
Description
Offering a relaxed contemporary look from the complex organic finish to the contrasting metal accents and hardware. Functional features make this an easy choice for your workspaces.
Product Details
| Full Extension, Steel Ball Bearing Drawer Slides | Premium full extension, steel ball bearing drawer slides provide quiet, smooth and reliable drawer function. The low friction steel slides are designed to withstand daily use. |
|---|---|
| Locking File Drawers | Keeping your important documents under lock and key! |
Additional information
| Dimensions | 22 × 38 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Aspen Home |
| Color | Grey |
| Detail Color | Fossil |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Harper Point |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Harper Point 60″ Adj. Lift Desk Top (for Iuab-301-2)
Harper Point 60″ Adj. Lift Desk Top (for Iuab-301-2) IHP-360T-FSL
Harper Point 60″ Lift Desk IHPHOGRP1a
Harper Point 60″ Writing Desk
Harper Point 60″ Writing Desk
Harper Point 66″ Credenza & Hutch IHPHEGRP1a
Harper Point 66″ Credenza Desk
Related products
Americana Modern Bedroom 2 Door Chest With 7 Drawers And Work Station
Boca 48 In. Credenza
Boca Rolling File
Huntington 2 Drawer Lateral File
Pure Modern Credenza With Quartz Top
Elon Two-Door Cabinet
| Weight | 94.91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 32 × 27.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Wood |
| Style | Transitional |
| Collection | Elon |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.