11-119 – Belvedere Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 36 cft |
| Weight | 62 lb |
| Cartons | 1 |
| Leather | 169 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 10.75 yrd |
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 30 × 39 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.