Living Room Vero Swivel Chair
Call for Price

Benson BENCHES 30444/25BP
Call for Price
11-2151 – Morgan Chair
"*" indicates required fields
Description
Chic, comfortable, and fully upholstered, Morgan features Parson’s style legs, an understated wing-back, and button tufted squab seat cushion. A versatile arm chair that works as occasional seating, a stylish dining or desk chair.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Ultra Plush |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 37 lb |
| Leather | 88 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 5.50 yrd |
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 25 × 35 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.