Abraxas 193 LSF Recliner
Call for Price
Elmira CHAIRS 30530-WE/1B25LBF4
Call for Price
11-2169S – Allie Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Allie is a dainty slipper Chair featuring a inset cylinder kidney pillow, waterfall skirt and tapered tight back. Available as a skirted swivel chair, skirted stationary chair, and a tapered leg stationary chair.
Product Details
| Back Type | Tight |
|---|---|
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 47 lb |
| C.O.M. (*) | 5.50 yrd |
Additional information
| Weight | 47 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29.5 × 21.5 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.