11-742SK – Stalling’s Skirted Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Fully Uph. |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Volume | 32 cft |
| Weight | 61 lb |
| C.O.M. (*) | 9.00 yrd |
Additional information
| Weight | 61 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 28.5 × 35.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.