ES9-1334-8 – Carey Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Loose |
|---|---|
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Notes | Top Stitch |
| Volume | 35 cft |
| Weight | 113 lb |
| Leather | 143 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 10.25 yrd |
Additional information
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 33 × 32 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Carey |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.