Grant Swivel Chair – Special Order
"*" indicates required fields
Description
With a simple skirting detail and a softly curved body, the Grant Swivel Chair brings a casual-chic style to living spaces while offering premium relaxation with its versatile swivel base.
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric options to make this item yours. | Yes |
|---|---|
| Yes | |
| Seat Depth: 22 | – |
Additional information
| Dimensions | 36 × 32 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Grant |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Paula Deen by Studio C Chairs
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.