Forage Floor Lamp
Call for Price
I3-11-1052 – Twilight Chaise
"*" indicates required fields
Description
Windsor loves chaise lounges as a fun, flirty alternative to the usual sofa placement. Ours begs reclining with one long, sultry sweep of the back and a curvaceous seat. Try it angled in corners to soften a room’s geometry, or arranged in opposite-facing pairs for conversational effect.
Product Details
| Material | Steel |
|---|---|
| Back Type | Tufted |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Polished Silver Metal Legs |
| Volume | 59 cft |
| Weight | 135 lb |
| Leather | 158 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 10.00 yrd |
Additional information
| Weight | 135 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 81 × 29.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.