Origins Dandridge Rectangle Dining Table with Leaf
Call for Price
I3-11-1052 - Twilight Chaise
Call for Price
Forage Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
Bringing the warmth of nature indoors with its dark oak stained wood base, elegantly adorned with roughly scalloped edges. Accented with plated antique brass finishes, this lamp infuses any space with a touch of rustic charm and a dash of sophistication. The round hardback drum shade is covered in a white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.