Chest 5 Drawer
Call for Price
Gable Road Console Table - 807-Harvest / 02-Bronze Knob
Call for Price
Jules Gliding Swivel Chair
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Jules will be your new favourite finishing touch. On-trend and properly proportioned, Jules is a barrel back chair that sits slightly formal yet still provides plenty of comfort. Designed with plump channels and graceful curves, Jules is available as either a stationary chair or a swivel glider.
Product Details
| Cover | All Palliser Fabrics |
|---|---|
| Cover | All Palliser Leather Alternatives |
| Cover | All Palliser Leathers |
| Cover | Accent Fabrics, excluding Pattern Match Accent Fabrics |
| Cover | Select pieces available in Accent Fabrics |
| Default Cover | Torrey Cashmere |
| Depth | 38.50 |
| Frame | All Palliser frames are constructed from engineered wood products, hardwood or softwood; joints are pinned and glued for uniformity and strength. |
| Height | 30.00 |
Additional information
| Dimensions | 38.5 × 41 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Palliser |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Jules |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.