Color Theory Framed Canvases, S/2
Call for Price
Trolley Cart w/ Real Butcher Top
Call for Price
LR-1049-6 – Ellora Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Loose |
|---|---|
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Ultra Plush |
| Notes | Saddle Stitch Welt on Base |
| Volume | 40 cft |
| Weight | 94 lb |
| Leather | 123 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 9.25 yrd |
Additional information
| Weight | 94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.5 × 39 × 35 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Ellora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.