1404-50 Madison Bench
Call for Price
3388A-2 - Copenhagen Brass Arm Chair
Call for Price
Raeford Accent Chair
Modern A-frame accent chair that showcases natural wood with your choice of finish. A Qualux foam seat and upholstered arms add cushioned comfort; available in fabric or leather.
"*" indicates required fields
Description
A welcome addition to the room, the Raeford accent chair adds an easygoing touch of modern style from every angle. Its unique A-frame style showcases natural wood in your choice of finish. A cushy Qualux foam seat cushion and upholstered arms make this chair a winner for comfort. Available in your choice of fabric or leather.
Additional information
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 28.5 × 35.3 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Fog |
| Style | Modern |
| Collection | Raeford |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Raeford Accent Chair
Raeford Accent Chair
Raeford Accent Chair
Raeford Accent Chair
Raeford Accent Chair
Raeford Accent Chair
Raeford Accent Chair
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.