Teddy Accent Chair, Natural
"*" indicates required fields
Description
With its curved track arms and supportive back, this cozy accent chair is the perfect balance of comfort and style. Fully upholstered in a soft off white faux shearling and accented by walnut stained wooden feet.
Additional information
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 32 × 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Detail Color | Natural |
| Style | Contemporary |
| Collection | Teddy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.