Cascade Lamont Sofa Table
Call for Price

Titan Power Armless Recliner with Power Headrest
Call for Price
Loveseat
Loveseat
"*" indicates required fields
SKU:
LU350L2C1020
Category: Loveseats
Tags: Gray, Legacy Classic Furniture, Loveseats, Warm Oak 1566
Description
Product Details
| Frame Constructed Of Select Hardwoods | Yes |
|---|---|
| Thick Wood Plinth Base That Goes The Length Of The Side | Yes |
| Extra Deep Mechanisms | Yes |
| Power Motors By Mulin | Yes |
| Width | 80.5 |
| Depth | 39 |
| Height | 42 |
| Finish | Warm Oak 1566 |
| Fabric | Ravello Moss 4507 |
| Material | Framed Crafted of Select Hardwoods, Quartered White Oak Veneers on Exposed Wood |
| Hardware | N/A |
Additional information
| Dimensions | 40 × 81 × 43.5 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Warm Oak 1566 |
| Style | Transitional |
| Collection | LU350 Malina Ravello Moss UP |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Brett Loveseat with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
Thornton Fabric Loveseat
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 61 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.