Build Your Own Pedestal Table w/ 30"H Single Avalon Pedestal
Call for Price
Cowboy Stool
Call for Price
U Choose Motion Loveseat – Special Order
"*" indicates required fields
Description
• Incliner mechanism for true “Wall Away” performance • USB and USB-C ports; Removable Leg; • Throw Pillows: (1) set 20″, (2) Pillows total; • Available Covers: Tiers 1-12, L1-L2, COM; This product is temporarily unavailable in the customization tool. Our team is working to add it to the tool soon.
Additional information
| Dimensions | 40 × 68 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Choose |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Brett Loveseat with Nails
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Nailheads |
| Style | Transitional |
EZ1C00 Double Reclining Loveseat
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner |
| Style | Transitional |
Living Room Everly Settee
Reyes 240 Lay Flat Reclining Console Loveseat w/Storage & Cupholders
Thornton Fabric Loveseat
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 61 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.