Chapman, Pilsen Living Room Pilsen Swivel Chair
Call for Price
High Tide Bedroom - 4 Drawer Chest
Call for Price
Ziggy Leather Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
"*" indicates required fields
Description
Unwind your way with Ziggy, a power reclining collection featuring Cozzia massage technology that delivers full-body comfort at the twist of a dial. Tailor your experience with targeted massage for the back, seat, and legs, and soothing heated seat designed for at-home wellness. Refined design details like welt trim, double-needle topstitching, sculpted curves, and pad-over arms elevate the look, while contoured seat cushions keep comfort front and center. Settle in with Ziggy.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Ziggy |
|---|---|
| Material | Leather |
| Type | Reclining Loveseats |
| Carton Volume | 56.196 |
| Carton Weight | 331.000 lb |
Additional information
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Collection | Ziggy |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
EZ1C00H Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline |
| Style | Traditional |
EZ1C00H Double Reclining Loveseat with Nails
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Nailheads, Power Recline |
| Style | Traditional |









Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.